Logo Gmina Błędów

Koperta Życia - Twoja nadzieja na szybką i skuteczną pomoc

Koperta życia - Twoja nadzieja na szybką i skuteczną pomoc

Twoja nadzieja na szybką i skuteczną pomoc
Koperta życia to dla ratowników medycznych szybki dostęp do informacji o Twoim zdrowiu.
 
Jak działa „Koperta życia”? 
Każdy otrzymuje: 
• plastikową kopertę 
• kartę informacyjną do wypełnienia: Strona 1, Strona 2
• naklejkę na lodówkę
• naklejkę na kopertę 


Instrukcja 
• wypełnij kartę informacyjną 
• włóż wypełnioną kartę informacyjną do koperty 
• na kopertę naklej naklejkę „Koperta życia”
• kopertę z naklejką umieść w lodówce tak, aby była zawsze dostępna i widoczna 
• na lodówkę przyklej naklejkę z napisem „TU JEST Koperta życia”

 
RATUNEK W LODÓWCE
Z inicjatywy Wolontariatu „Dobre Serce” przy współpracy z Burmistrzami i Wójtami Gmin Powiatu Grójeckiego organizują akcję „Koperta Życia”. To może być ratunek dla wielu starszych, chorych i samotnych osób.
„Koperta życia” to akcja, która ma usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego i niejednokrotnie uratować życie potrzebującym. Na specjalnym formularzu zapisane są najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia. Są to kluczowe dane dla podjęcia przez ratowników szybkich i trafnych decyzji. Wypełniony formularz wkłada się do specjalnie przygotowanej koperty, a tę z kolei do lodówki.
Dlaczego lodówka? Bo jest to urządzenie praktyczne obecne w każdym domu. Ratownikom medycznym łatwiej jest ją zlokalizować niż np. szufladę. Na lodówce naklejona jest specjalna naklejka z informacją, która sygnalizuje, że chory korzysta z „Koperty życia”
Często zdarza się, że po przyjeździe karetki są problemy z wdrożeniem zabiegów ratujących zdrowie lub życie. Schorowani pacjenci, szczególnie ci, w podeszłym wieku, nie znają terminologii medycznej i nie potrafią sprecyzować przebytych badań czy zabiegów przeprowadzanych podczas ostatnich wizyt w szpitalu. Czasem trudno o logiczny kontakt z pacjentem. Jeśli będziemy wiedzieli, gdzie w mieszkaniu znajduje się karta choroby pacjenta, to zdecydowanie szybciej będzie można zdiagnozować uczulenia, choroby, wdrożyć leczenie i postępowanie ratunkowe.
O „Kopercie życia” będą poinformowani ratownicy pogotowia obsługujący gminę. Koperty można będzie też bezpłatnie odebrać w każdej niżej wymienionej gminie lub mopsach i gopsach oraz uzyskać dodatkowe informacje i pomoc w wypełnieniu formularza.
 
Dla osób mających kłopoty z wypełnieniem formularza, przekazujemy kontakt do osoby, która pomoże mu w tym. Koordynatorem całej akcji jest Karol Pietrzak z Wolontariatu „Dobre Serce” Numer kontaktowy: 515 309 536. 
W Urzędzie Gminy w Błędowie pomocy udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, tel: 48 326 06 47 przy ulicy Sadurkowskiej 13 w Błędowie, budynek nr 2.

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

sierpień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.